Erdei SzenzoMotoros Torna (ESMT)
Az Erdei SzenzoMotoros Torna (ESMT) olyan mozgásfejlesztő tevékenység, melynek során a gyermekek erdei környezetben játékosan tanulnak a természetben megtalálható szenzoros hatások és a célzott feladatok segítségével. Az ESMT alkalmak folyamatosan változó környezetbentörténnek, így az idegrendszer nem tud adaptálódni a feladatokhoz és a körülményekhez, a fejlesztés még hatékonyabbá válik.
A friss levegőn töltött idő pedig jótékonyan hathat az immunrendszerre is. Az erdő adottságai pedig további információ átadásra adnak lehetőséget, így bővítve a gyermekek természetismereti tudását, mindezt spontán, játékos módon!
Milyen esetekben ajánlom:
-magatartási nehézségek, beilleszkedési zavarok,
-tanulási nehézségek, mint diszgráfia, diszkalkulia,
-SNI, BTMN, ezeken belül is ADHD, autizmus spektrumzavar, szenzoros integrációs zavar tünetei,
-megkésett beszédfejlődés és/vagy – szobatisztaság,
-szorongásos problémák.
Hogy egy hasonlattal éljek: Az agyunk két féltekéje közti kapcsolat olyan, mint egy út! Az információ áramlásának sebessége pedig függ az út minőségétől. Ezért nem mindegy, hogy egy kátyús földút vagy egy többsávos sztráda áll a rendelkezésünkre! A különböző mozgásformák, “okosító tornagyakorlatok” segíthetnek, hogy a gyermekek kihozhassák magukból a legjobbat, így később könnyebben vegyék a kihívásokat!
Pár szó rólam:
- kisgyermeknevelő
- lovas képességfejlesztő és ló asszisztált lélekhangoló tréner 🐎
- tanító (folyamatban)
- interaktív állatos előadó 🦔🦎🐇🐍🐌és
- ESMT tréner vagyok
Mindemellett anyaként van tapasztalatom túlmozgásos és SNI (gyengénlátó) gyermekekkel 🥰
A módszer a "Vissza a Vadonba" programban lett kidolgozva Borbély Balázs által.
"Házhoz megy a Csodaerdő!"
Interaktív előadás (állatok bemutatása, hazai rokonaikkal való hasonlóságok és különbségek elmesélése, felelős állattartás, természet és állatvédelem, védett státuszok oka, jelentősége), állatsimogatás, látvány-etetés, permakultúrás csoportos játék.
Az előadások során a korosztályokhoz igazodok, óvodás és kisiskolás gyerekek számára játékos, több szemléltetéssel tarkított előadás, egyszerűbb nyelvezettel; nagyobbaknál tudományos nyelvezet, korosztályra formált játék; meglévő tudásukra alapozva zajlik az előadás!
Ideális csoportlétszám: kicsiknél (ovi+első, második) 15-30 fő; nagyobbaknál (harmadik osztálytól felfelé) 30-60 fő. Ettől rugalmasan el tudunk térni, azonban nagyobb létszámok esetén kevésbé tudom bevonni a gyermekeket! Vagyis a nagy létszám elvesz az interaktív előadás minőségéből!
Ideális elrendezés: félkör egy-két sorban elhelyezett székekkel, plusz két iskolapad, vagy asztal amire pakolhatok.
Kövessetek minket!
kb. 40-45 perc